KAMPÜSTE YAŞAM

YURTLAR

Öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı kız ve erkek öğrenci yurtları ile özel yurtlar bulunmaktadır. Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimizin önemli bir kısmı yerleşkelerimizin yakınında bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurt binalarında kalmaktadır. Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı bulunan yurtlarda 1000 civarında öğrenci kalmaktadır.

YEMEKHANE

Celal Bayar Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren restoran ve yemekhaneler, usta aşçıları, garsonları ve tüm personeliyle öğle (12.00 - 13.30 ) ve akşam (17.00 - 19.30) saatlerinde leziz, hijyenik ve zengin menülerini güler yüzlü sunumuyla konuklarına hizmet vermektedir. Restoran ve yemekhanemizde anlayış; lezzetli, taze ve kaliteli malzemelerle yemek kültürümüzün en güzel örneklerini, uygun fiyat anlayışıyla konuklarına sunmak ve memnuniyetlerini sağlamaktır.

KANTİN VE KAFETERYALAR

Sosyal Tesisler İşletme Müdürlüğüne bağlı Mühendislik Fakültesi Kantini, Fen Edebiyat Fakültesi -1-Kantini, Fen Edebiyat Fakültesi -2- Kantini, Tıp Fakültesi, Hastane Kantini, Uncubozköy Kafeterya, Altıgen Kantini, ile tüm akademisyen, personel ve öğrencilerine hizmet vermektedir.

KÜTÜPHANE

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı (KDDB), Muradiye Kampusunda bulunan yeni hizmet binası içinde örgütlenerek elektronik kütüphanecilik, bütçelendirme ve birim kütüphaneler arasında eşgüdüm sağlayarak hizmetlerde merkezi bir yapı oluşturmuştur. Yayınlar bilgisayar ortamına aktarılarak elektronik toplu katoloğu hayata geçirmiştir. KDDB aracılığıyla kütüphaneler arası ödünç verme hizmetleri de verilmektedir.

SOSYAL TESİSLER

Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Tesisleri, Üniversitemiz Akademik-İdari personelleri ile diğer kamu görevlilerine kar amacı güdülmeden hizmet verebilmek amacıyla kurulmuş olup, üniversite merkez yerleşkemizin Mediko Sosyal ve Sosyal Tesisler binasında hizmete girmiştir.

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

Üniversite öğrencileri bilim, spor, kültür ve sanat alanlarında etkinlik göstermek üzere kulüp kurabilirler. Şu anki Öğrenci Kulüpleri için tıklayınız.

SPOR HİZMETLERİ

Üniversitemiz öğrencilerinin spor yapmalarını teşvik etmek, uygun ortam ve olanaklar sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Spor Hizmetleri Şubesi tarafından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile koordineli olarak yürütmektedir. Her yıl Mart, Nisan, Mayıs aylarında, Üniversitemiz fakülte ve yüksekokullarında öğrenim gören öğrencilerin katılımıyla; futbol, basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi ve satranç kategorilerinde bahar şenliği spor etkinlikleri düzenlenmektedir. Müsabakalara katılan tüm sporcuların barınma, beslenme ve ulaşımları ile tüm takımların spor malzemeleri Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nca sağlanır. Ayrıca Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu tarafından her yıl düzenlemekte olan voleybol, basketbol, hentbol, futbol, atletizm, kros, jimnastik, güreş, judo, tekvando, karate, tenis, masa tenisi, eskrim, salon futbolu ve yüzme kategorilerindeki müsabakalara öğrencilerimiz düzenli olarak katılmakta; bu müsabakalardan üstün başarılarla dönmektedirler. Üniversitelerarası yarışmalara giden takımlarımızın barınma, beslenme, ulaşım ve bütün spor malzemeleri de yine Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nca sağlanmaktadır.Üniversitemiz açık ve kapalı spor alanları bakımından her türlü olanağa sahiptir. Üniversitemizde olimpik yüzme havuzu, Sağlık İçin Spor Merkezi, atletizm kulvarlı çim futbol sahaları, basketbol ve voleybol sahaları ile tenis kortları bulunmaktadır.

KAMPÜSE ULAŞIM

Manisa, İstanbul'u İzmir'e bağlayan ana karayolu üzerindedir. İzmir'e uzaklığı 30 km'dir. Salihli, Alaşehir, Ahmetli ve Turgutlu ilçeleri ise Ankara-İzmir karayolu üzerindedir. Manisa'ya doğrudan demiryolu ile de ulaşmak mümkündür. Alaşehir, Salihli, Ahmetli, Turgutlu ilçelerinden Manisa ve İzmir hattına doğru demiryolu ile seyahat etmek mümkündür.Havayolunu tercih edecekler ise önce İzmir'e ulaşacak, buradan da karayolu ile Manisa'ya gelecektir. Benzer bir şekilde denizyolu ile de önce İzmir'e sonra Manisa'ya ulaşmak mümkündür. Üniversiteye Ait Birimlere Ulaşım Celal Bayar Üniversitesi'nin birimleri farklı yerlerdeki kampüslerde bulunmaktadır. Bütün bu kampüslere ulaşan şehir içi halk otobüsleri ve dolmuşlar mevcuttur. Okullar bulundukları ilçelerin isimleri ile anılırlar. Şehir merkezine 10 km mesafede bulunan Muradiye Kampüsü için öğrenci ring servisleri bulunmaktadır. Saat başı hareket eden servisler şehir merkezinden Muradiye Kampüse ve Muradiye Kampüsten şehir merkezine ulaşımı sağlamaktadır.

iletişim        


Bölüm Sekreteri: İpek Akyol

Öğrenci İşleri: Taylan Tepeli

Adres   : Mühendislik Fakültesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi Muradiye-Manisa-Türkiye

E-posta  : muhendislik.ogrenci@cbu.edu.trCelal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik